Podcasty
Gmach Akademii Górniczo-Hutniczej przy Alei Mickiewicza – podcast poświęcony historii największego budynku publicznego międzywojennego Krakowa, siedzibie uczelni technicznej, która kryje nowoczesną wersję dziedzińca wawelskiego.
Centrum Administracyjne Huty im. Lenina – podcast o dwóch socrealistycznych „Pałacach Dożów”, które majestatycznie strzegą wejścia na teren krakowskiego kombinatu. W budynkach administracyjnych huty zaprojektowanych przez Janusza Ballenstedta oraz Martę i Janusza Ingardenów w stylu socrealistycznym mieściło się centrum dowodzenia kombinatem i biblioteka techniczna.
Kościół p.w. Św. Szczepana – podcast dotyczący dynamicznego rozwoju zabudowy na zewnątrz linii Alei Trzech Wieszczów w okresie międzywojennym. Michał Wiśniewski opowiada o historii modernistycznego kościoła, którego wnętrze to mało znany klejnot sztuki sakralnej i nowoczesnego wzornictwa lat 30.
Dom Profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Łobzowskiej – podcast opowiadający o powstawaniu nowych budynków uniwersyteckich w okresie dwudziestolecia międzywojennego, o twórczości Ludwika Wojtyczki i szkole krakowskiej, a także o jednej z najbardziej niezwykłych wind, którą zbudowano w międzywojennym Krakowie.
Bank Pocztowej Kasy Oszczędności przy ulicy Wielopole – podcast poświęcony historii monumentalnej świątyni pieniądza, zaprojektowanej przez Adolfa Szyszko-Bohusza, której sala operacyjna przypomina rzymski Panteon.
Hotel Forum – podcast o jednym z najciekawszych, eksperymentalnych budynków powojennego Krakowa, brutalistycznej, żelbetowej konstrukcji, która dumnie lewituje nad brzegiem Wisły. To pamiątka ambicji gierkowskiej Polski: otwarcia się na świat i przekształcenia Krakowa w nowoczesne centrum turystyczne.