Nasza strona wykorzystuje pliki cookies do zapisu ustawień i prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis. Zamknij okno
Zwiększ czytelność

04.12.2014

Szkolenie dla nauczycieli - Modernistyczny Kraków

Zapraszamy do udziału w szkoleniu, poświęconym możliwościom wykorzystania w nauce szkolnej zasobów portalu internetowego „Szlak modernizmu KRK. Opowieści budynków”. Termin 18.12.2014, 15-16:30. Miejsce: Małopolski Instytut Kultury, ul. Karmelicka 27

Temat lekcji: modernistyczny Kraków  – spotkanie z nauczycielami
Zapraszamy do udziału w szkoleniu, poświęconym możliwościom wykorzystania w nauce szkolnej zasobów portalu internetowego „Szlak modernizmu KRK. Opowieści budynków”. Portal poświęcony jest architekturze modernistycznej w Krakowie – jej historii, trwaniu, funkcjonowaniu i potrzebie ochrony. Znajdują się tu narzędzia edukacyjne dla nauczycieli: scenariusze lekcji dla uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych,prezentacje oraz karty pracy dla uczniów (przygotowane przez Annę Komorowską z Pracowni k), słownik pojęć, a także baza danych dotyczących dziedzictwa współczesności wpisanego w historyczną tkankę miasta. 
Celem spotkania będzie wspólne zastanowienie się nad rolą edukacji przestrzennej w rzeczywistości polskiej szkoły , prezentacja narzędzi dydaktycznych, których dostarcza portal oraz próba przetestowania jego potencjału dydaktycznego (warsztaty).

Szlak opowiada historię miejsc i ludzi, oglądanych, spotykanych i mijanych każdego dnia. Może stać się inspiracją do rozmowy o architekturze i jej znaczeniu artystycznym, o ważnych  miejscach i prywatnych historiach, a także o mieście – jego topografii, pejzażach, jego współczesnych problemach. Szlak może pomóc w stworzeniu z uczniami projektu związanego z miastem i miejscem zamieszkania, zajęć o tematyce historycznej, geograficznej, artystycznej, czy obywatelskiej. 
Więcej informacji: http://szlakmodernizmu.pl/

Prowadzenie: Dorota Jędruch — interesuje się problemami współczesnej architektury (zwłaszcza w jej aspekcie społecznym) oraz sztuk plastycznych. Pracuje w Sekcji Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie. Stała współpracowniczka Pisma "Autoportret". Członkini zarządu fundacji Instytut Architektury.

Termin: 18 grudnia 2014, godz.: 15:00 -16:30 (1,5 godz.)
Miejsce: Małopolski Instytut Kultury, ul. Karmelicka 27
Zapisy: info[at]instytutarchitektury.org 

Szkolenie organizowane we współpracy z Małopolskim Instytutem Kultury

>> poprzedni wpis << następny wpis