Nasza strona wykorzystuje pliki cookies do zapisu ustawień i prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis. Zamknij okno
Zwiększ czytelność

21.03.2015

Monografia Wacława Nowakowskiego (1888-1955)

Instytut Architektury planuje wydanie w 2015 roku monografii architekta Wacława Nowakowskiego – jednego z najciekawszych przedstawicieli krakowskiego środowiska architektonicznego II RP.

Instytut Architektury planuje wydanie w 2015 roku monografii architekta Wacława Nowakowskiego – jednego z najciekawszych przedstawicieli krakowskiego środowiska architektonicznego II RP. Autorką publikacji jest Marta Karpińska, która opracowała biografię oraz katalog dokonań Nowakowskiego w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Rezultatem prac nad planowaną publikacją jest obszerna dokumentacja dorobku Wacława Nowakowskiego oparta o kopie unikatowych fotografii i dokumentów pozyskanych z archiwum rodziny architekta, fotografie archiwalne i oryginalne rysunki projektowe z zasobów kilkunastu archiwów publicznych, a także o kilkaset współczesnych fotografii autorstwa Wojciecha Wilczyka, szczegółowo dokumentujących stan zachowania poszczególnych realizacji architekta. Tylko część z tego zasobu zostanie opublikowana w książce. Pozostała dokumentacja znajdująca się w dyspozycji Instytutu Architektury może być udostępniona do wglądu i ewentualnego wykorzystania badaczom architektury. Wszystkich zainteresowanych zebraną dokumentacją dorobku Wacława Nowakowskiego prosimy o kontakt z Instytutem Architektury pod adresem mailowym: instytut.architektury@gmail.com.

Galeria

>> poprzedni wpis << następny wpis