Nasza strona wykorzystuje pliki cookies do zapisu ustawień i prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis. Zamknij okno
Zwiększ czytelność

21.11.2014

Modernizm pod ochronę – wykład

21.11.2014, 18:00-19:30 Forum Przestrzenie, ul. Konopnickiej 28

Instytut Architektury i Przestrzeń-Ludzie-Miasto zapraszają na kolejny wykład w ramach projektu "Szlak Modernizmu KRK - Opowieści budynków" 21 listopada w Hotelu Forum Grzegorz Piątek z warszawskiego Centrum Architektury opowie o strategiach ochrony architektury modernistycznej, problemach związanych z wymykaniem się modernizmu z doktryn konserwatorskich i pojawiających się w związku z tym pytaniami i dylematami.

21.11.2014 (piątek), godz. 18:00-19:30
Modernizm pod ochronę – wykład
Prowadzenie: Grzegorz Piątek
Miejsce: Forum Przestrzenie, ul. M. Konopnickiej 28, Kraków
Wstęp wolny
Wydarzenie na facebooku: LINK

Modernizm był - przynajmniej w deklaracjach – rewolucją w architekturze. Był to nie tylko przełom w ideologii czy kształtowaniu przestrzeni, ale też czas szybkiej adaptacji nowych rozwiązań technicznych i materiałowych. Dlatego gdy zaczynamy myśleć o ochronie modernizmu, doktryny konserwatorskie okazują się dziurawe, pojawiają się nowe pytania i dylematy. Chronić - tak, tylko jak?

Prowadzenie:

Grzegorz Piątek. Krytyk architektury i kurator, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Kurator wystaw m.in: w pawilonie polskim na XI Biennale Architektury w Wenecji Hotel Polonia. The Afterlife of Buildings, nagrodzonej Złotym Lwem za najlepszą ekspozycję narodową (z Jarosławem Trybusiem, 2008). Autor artykułów o architekturze, designie i mieście. Laureat Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za 2008 rok oraz dyplomu Ministra Spraw Zagranicznych za promocję Polski na świecie (2009). Autor aplikacji Warszawy w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 (2011).

>> poprzedni wpis << następny wpis