Nasza strona wykorzystuje pliki cookies do zapisu ustawień i prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis. Zamknij okno
Zwiększ czytelność

19.08.2015

Krakowski Szlak Modernizmu rusza ponownie! Spacer architektoniczny - Aleje Trzech Wieszczów

Plac przed Muzeum Narodowym w Krakowie

Ruszamy z kolejnym cyklem wykładów i spacerów. Przed nami jeszcze w tym roku w sumie dziesięć spotkań na Szlaku Modernizmu. Już 29 sierpnia zapraszamy na pierwsze z nich - spacer architektoniczny Alejami Trzech Wieszczów. To właśnie tym wydarzeniem rozpoczęliśmy realizację projektu Krakowski Szlak Modernizmu rok temu. Wielokrotnie pytaliście nas o możliwość powtórzenia spacerów, więc mamy nadzieję że i tym razem nie zabraknie uczestników.

ALEJE TRZECH WIESZCZÓW - SPACER ARCHITEKTONICZNY
29 sierpnia 2015, sobota, start: godzina 10:00
miejsce spotkania: plac przed Muzeum Narodowe W Krakowie
wstęp wolny
Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/1609319079318866/
prowadzenie: Michał Wiśniewski, Marta Karpińska (Instytut Architektury)

Spacer wzdłuż Alej Trzech Wieszczów ma przedstawić najważniejszą ulicę międzywojennego Krakowa, jako galerię wyjątkowych budynków oraz zapis zmian w historii architektury miasta i Polski. Dzisiaj częściowo zaniedbane i zapomniane stanowią rejestr naszej wyrywkowej pamięci o XX wieku. Trasa spaceru pomiędzy dawnym hotelem Cracovia a placem Inwalidów pozwoli przywołać ważne momenty oraz wyjątkowe kreacje architektoniczne.

Michał Wiśniewski – absolwent historii sztuki i architektury, interesuje się związkami architektury nowoczesnej i polityki. Pracownik Międzynarodowego Centrum Kultury i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Stypendysta Fulbrighta. Członek zarządu fundacji Instytut Architektury.

Marta Karpińska – sekretarz redakcji kwartalnika „Autoportret. Pismo o dobrej przestrzeni”, absolwentka historii sztuki. W latach 2009-2013 redaktorka miesięcznika „Architektura&Biznes”. Członkini zarządu fundacji Instytut Architektury.

Wydarzenie w ramach projektu "Krakowski Modernizm". Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków PL.

Galeria

>> poprzedni wpis << następny wpis